Pielęgnacja podłóg akcesoria

Wybierz markę

Lub wybierz kategorię

Jak pielęgnować podłogi?

Przeraża Cię tempo w jakim brudzą się podłogi w Twoim domu? Od teraz nie musisz się martwić czystością podłogi w kuchni, łazience czy pokojach. Na Centralaczesci.pl znajdziesz środki czystości umożliwiające szybkie i skuteczne usuwanie zabrudzeń.

Rodzaje podłóg i sposób czyszczenia

Zwykle, wybierając do naszego domu podłogę drewnianą decydujemy się na wykończenie jej lakierem. Do podstawowych czynności należą: zamiatanie, odkurzanie oraz okresowe przecieranie wilgotną szmatką. Wykładziny dywanowe lub dywany wymagają specjalnej troski. Regularne odkurzanie to podstawa, jednak należy pamiętać o używaniu specjalnych preparatów do czyszczenia dywanów w przypadku szczególnie zabrudzonych powierzchni. Jeżeli posiadasz w domu panale laminowane, musisz pamiętać, aby pokrywać je środkami antystatycznymi i regularnie zmywać. Panele laminowane wytwarzane są z materiałów drewnopodobnych, a sztuczne dodatki sprawiają, że podłoga z nich wykonana elektryzuje się i przyciąga kurz. Zwykle, panele czyści się za pomocą szmatki lub mopa zwilżonego w wodzie ze środkiem czyszczącym. Nie zaleca się używania różnego rodzaju szczotek, ponieważ można w ten sposób uszkodzić powierzchnię laminatu. Podłogi z kamienia należą do najbardziej trwałych, a zabezpieczone w odpowiedni sposób oraz regularnie konserwowane nie wymagają renowacji przez długie lata. Niektóre rodzaje kamienia, w szczególności polerowane posiadają mikroszczeliny, w które może wnikać brud. Niezabezpieczona posadzka kamienna jest bardzo podatna na trudno usuwalne zaplamienia, dlatego zazwyczaj należy używać impregnatu. Jeżeli posiadasz posadzkę ceramiczną najlepszym rozwiązaniem jest czyszczenie jej wodą z dodatkiem detergentu. Posadzki ceramiczne są łatwe w pielęgnacji, nie wymagają lakierowania, impregnowania czy olejowania. Silnie zabrudzone płytki możesz wyczyścić specjalnymi środkami do wywabiania plam.

Potrzebne środki czystości do podłóg? Jesteśmy gotowi do pomocy!

Oczywiście pomożemy Ci znaleźć właściwą część zamienną lub akcesoria do Twojego urządzenia. Jeżeli masz z tym problem prosimy o kontakt z naszym Działem Obsługi Klienta za pomocą formularza kontaktowego, odpowiemy na Twoją wiadomość tak szybko jak to możliwe. Jesteśmy gotowi do pomocy!